TURKCELL VINN AMAN DİKKATLİ OLUN! TURKCELL VINN FİYATI ÜCRETİ H

2009-12-12 11:14:00
    arkadaşlar malumunuz türkiyede internet kullanmak çok farklı eziyetlere katlanmakla eşdeğer. Türk telekomun 4 gb kota uygulamasıturkcell vınn modem, taahhütü, kota aşımı,sabit telefon zorunluluğu  yüksek fiyat  bir sürü sözleşme bir sürü oyun derken hayatımıza turkcell vınn diye bir şey girdi. Gerçi turkcell vınn'ın da ttnet den pek bir farkı yok.  isterseniz beraber inceleyelim:
     ücret: ilk üç ay 19 sonraki tüm ay 39 ama 4 gb kotalı (yani 4 gb veri indirebiliyorsunuz yani öyle video falan izleyecekseniz 70- 80 tl ve üzeri fatura görmeniz kuvvetle muhtemel) + 31,1 TL bir defa alınacak ücret isterseniz 12 aya bölüyorsunuz oda şöyle belirtiliyor:

" 31,1 TL tutarındaki "Yeni Tesis Özel İletişim Vergisi" sadece 1 defa alınır ve 12 eşit taksitte (2,59 TL/ay) ilk aydan itibaren faturaya yansır. TGM Ruhsat (yıllık 12 TL) vergisi (sadece abone olunan ilk yıl alınır) ve TGM Kullanım (aylık 1 TL) vergileri de her ay faturaya yansır. Ayrıca kampanya sözleşmesinden doğan damga vergisi ilk faturanıza yansır."

      Ha şunu da belirteyim sakın 24 ay taahhüt verip 1 gb kotalı 29 tl ye almayın sadece mail okuma ile o kotayı aşmanız mümkün. Yukarıda belirttiğim gibi yüksek faturalarla uğraşmayın sonra taahhüt veriyorsunuz iptal ettiremezsiniz bilginize
     kullanım: rahatlıkla Sadece şehir merkezlerinde kullanabilirsiniz Şehir merkezinin biraz dışında yavaşlıktan bilgisayarı kırmanız bile mümkün:)!

  ayrıca öyle okumadan imzaladığınız sözleşmede şu maddeler de var dikkatle okuyun!
"
 Madde 7. Turkcell hizmetin hızını düşürebilme yetkisine sahip,itiraz hakkı yok
Madde 10.Kampanyadan çıkamazsınız 24 ay boyunca …
Madde 14.Cihazın kaybolması,bozulası durumunda bile 24 ay abonelik ücreti ödemeye devam edilir.
Madde 15. Kampanyada tarifenizde hiç bir değişiklik yapamazsınız(yani mesela bir yıl sonra yeni aboneler için fiyat 15TL’ye indirilirse eski abone olduğundan başvuramazsın)
Madde 17. Kampanyadan çıkarsanız 24 aylık faturayı bir defada ödemek zorundasınız….
Madde 18. Turkcell ücretlere zam yapma hakkı vardır.Vergilerde artış olursa Turkcell bu artışı faturalara yansıtabilir.Yani fiyat sabit değil..
     
"

zaten Türkiye'de bir şeyi kullanırken bu ne olursa olsun sadece para kazanmak amacıyla kullanıldığınızı düşünüyorsunuz. Hep kendilerini sağlama alıyorlar. Biraz da müşterileri düşünün. Bu tavrıyla turkcell'in ttnet ten farkı yok.
   

2467
0
0
Yorum Yaz